Zalety stosowania ogrzewania podłogowego

Zastanawiając się nad tym, jaki system grzewczy zastosujemy w naszym przyszłym domu jednorodzinnym, o budowie, którego podjęliśmy właśnie decyzje, warto jest rozważyć dwie podstawowe kwestie – czy decydujemy się na klasyczne, tradycyjne rozwiązanie, a więc system rur z ciepłą woda, które będzie rozprowadzana do poszczególnych pomieszczeń, a w jednym miejscu zlokalizujemy nasz kocioł grzewczy czy też będzie to system nowocześniejszy, pro ekologiczny, jak na przykład zastosowanie pompy ciepła, elektrowni wiatrowej albo też systemu kolektor słonecznych, czy to w postaci kolektorów rurowych, czy też płaskich paneli słonecznych. Jeśli przyjmiemy opcje numer jeden, warto jest rozważyć, czy zamiast montowania tradycyjnych grzejników pod oknami w poszczególnych pomieszczeniach nie lepiej jest zdecydować się na montaż, również w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu, systemu rurek, napełnionych woda, które będą ogrzewały wnętrze naszego domu. Ta wersja ma kilka wymiernych aspektów, wśród nich należy wymienić przede wszystkim realne oszczędności – system kaloryferów pod oknami generuje straty ciepła, nawet do kilkunastu procent, podczas gdy klasyczne ogrzewanie podłogowe nie tylko nie generuje tego rodzaju strat ciepła, ale jeszcze ma ta zaletę, że woda w systemie może mieć niższa temperaturę, a odczuwalne ciepło nie będzie wcale mniejsze, co będzie kolejnych elementem oszczędnościowym tego systemu.

Dodaj komentarz