Zakup mieszkania – jak znaleźć dobry kredyt

W naszym kraju ogromna większość mieszkań, kupowanych czy to na rynku pierwotnym, a więc od dewelopera, czy na rynku wtórnym est kupowanych z zastosowaniem czy to w całości, czy to w części kredytu mieszkaniowego, gdzie jednym z zabezpieczeń jest hipoteka na dane mieszkanie. Taka sytuacja powoduje, że w zależności od tego, jaka politykę stosują w danym czasie nasze banki, jest większa lub mniejsza dostępność do oferty mieszkaniowej. Inna kwestia jest wybranie takiego banku, który posiada akurat optymalnie dobre warunki kredytowania takiego zakupu mieszkania – jest to tym bardziej istotne, że przecież taki kredyt to duża kwota pieniędzy, bowiem średni kredyt mieszkaniowy w naszym kraju w ciągu ostatnich kilkunastu lat to 300 tysięcy złotych, więc nawet niewielkie różnice w oprocentowaniu takiego kredytu czy marży to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy różnicy w spłacie takiego zobowiązania. Dlatego też kierując się wyborem banku sprawdzajmy na bieżąco, które z banków oferują obecnie najlepsze warunki, bowiem oferty banków zmieniają się z miesiąca na miesiąc i bank, który jeszcze 2 miesiące temu reklamował się, że ma najlepszy kredyt mieszkaniowy na rynku, już niekoniecznie może przebić swoją ofertą konkurencję. Poszukując dobrego kredytu mieszkaniowego zwracajmy uwagę na marżę banku (oprocentowanie, tak zwane 3M, jest stałe we wszystkich bankach), jak też na takie parametry jak wysokość prowizji za udzielenie kredytu czy obowiązkowe ubezpieczenia.

Dodaj komentarz