Wybór drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych do domu często okazuje się być bardziej skomplikowany, niż może się to wydawać. Drzwi powinny pasować do całego wnętrza – zarówno do podłogi jak i do ścian oraz wystroju wnętrz. Odnosi się to zarówno do jednego i drugiego pomieszczenia, które łączą drzwi. Tak więc dobór odpowiednich drzwi wymaga dużej kreatywności oraz cierpliwości w poszukiwaniach. Stajemy również przed wyborem materiału z jakiego drzwi mają być wykonane. Możemy także wybierać pomiędzy drzwiami otwieranymi na zewnątrz, do wewnątrz oraz drzwiami przesuwnymi czy harmonijkowymi. Jak widać wybór jest spory. Często w domach spotykamy się z identycznymi drzwiami wewnętrznymi na całym piętrze. Możemy jednak pozwolić sobie na większą inwencję twórczą i dobrać pasujące do siebie drzwi w innych kolorach. Dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt, który urozmaici wnętrze. Taki zabieg będzie jednak pasował tylko do wnętrz stonowanych, w których przeważa jeden kolor, na przykład biały. Jeśli nasze ściany są jednak pomalowane na kilka różnych kolorów, lub położona jest na nich wielokolorowa i wzorzysta tapeta, powinniśmy zrezygnować z zakupu drzwi w różnych kolorach, ponieważ może nastąpić przesyt i całość nie będzie wyglądała korzystnie. Kupując drzwi zastanówmy się również nad tym, czy lepsze będą drzwi otwierane na oścież do wewnątrz lub zewnątrz czy przesuwne – dzięki tym drugim możemy zaoszczędzić sporo miejsca w domu.

Dodaj komentarz