Wnętrze o wystroju klasycznym

Wnętrza o wystroju klasycznym wciąż kuszą wielu entuzjastów tego stylu, by umieścić je w swoim domu. Kojarzą się one z klasą, elegancją, harmonią, porządkiem, pięknymi zdobieniami. Nic więc dziwnego, że wielu ludzi chętnie sięga do inspiracji tym właśnie stylem. Wnętrze urządzone w pełni w tym stylu nie nada się jednak raczej do współczesnego domu, ponieważ trudno byłoby je pogodzić z nowoczesnymi akcentami, jak np. gniazdka czy telewizor, bez efektu śmieszności. Nie trzeba jednak porzucać marzeń o takim wystroju, wystarczy jedynie odpowiednio go zmodyfikować, by pasował do współczesnych czasów. Warto wyznaczyć swoje ulubione elementy klasycznego stylu – czy są to bogate wzory na ścianach, ciężkie tkaniny, czy może pięknie zdobione meble. Należy skupić się właśnie na tym elemencie, tworząc z niego atut pokoju i główny czynnik tworzenia klasycznego wystroju. Reszta wystroju wnętrza powinna być dla niego tłem, podkreślającym jego oryginalność. Załóżmy, że najbardziej podobają nam się meble w stylu klasycznym – niech tłem dla nich będą gładkie ściany w neutralnym kolorze, np. popielatym. Dzięki temu wyróżnimy nie tylko oryginalne kształty mebli, ale również ich kolor, np. zdobione obicia foteli. By wnętrze nabrało odpowiedniego, klasycznego charakteru, powinno być symetryczne, warto więc równoważyć wszystkie elementy pokoju podobnymi, umieszczonymi po drugiej jego stronie, jak na przykład para foteli umieszczona po obu stronach okna.

Dodaj komentarz