Według zasad feng shui

Dalekowschodnia sztuka feng shui jest niezwykła. Co prawda stała się bardzo modna i wiele osób nie urządza domu dlatego, że wierzy w energię, która przepływa przez dom i dzięki temu, że nie jest zakłócana, dobrze oddziałuje na nasze wszystkie sfery życia. Często ludzie Zachodu decydują się na tę aranżację, ponieważ to takie tajemnicze móc powiedzieć w towarzystwie, że nasz dom jest urządzony według starodawnych wierzeń feng shui. Po pierwsze należy pamiętać, że wnętrze w tym stylu powinno być budowane. Nie każde mieszkanie nadaje się na to, aby zostało urządzone według feng shui. Zazwyczaj dom w tym stylu posiada podstawę kwadratu. Ponadto powinien posiadać tylko jedne drzwi frontowe, ponieważ dwoje i więcej drzwi frontowych mogą sprzyjać kłótniom. Bardzo ważne jest także to, aby dom był usytuowany względem kierunków świata. Następnie nie bez znaczenia jest położenie pomieszczeń. Głównym pomieszczeniem jest kuchnia o żywiole ognia. Obok niej może znajdować się sypialnia posiadająca żywioł drewna. Przy kuchni może też znajdować się salon posiadający żywioł metalu. Warto pamiętać, że na przykład obok kuchni nie powinna znajdować się łazienka, a to dlatego, że jej żywioł wody walczy z ogniem. Energia zostaje wtedy zakłócona. Wnętrza muszą być specjalnie umeblowane według żywiołów oraz tego jak prędko ma przepływać w nich energia. To naprawdę bardzo trudna sztuka, ale możliwa do opanowania. Można też wezwać na pomoc fachowca.

Dodaj komentarz