Wady i zalety różnego rodzaju grzejników

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu różnych sposobów ogrzewania, a tym samym- różnych kaloryferów, które są odpowiednio dobrane do sposobu rozprowadzania energii. Jednym z najbardziej popularnych 'ogrzewaczy’ są metalowe grzejniki gazowe, które dają bardzo dużo ciepła, dzięki silnemu nagrzewaniu się powierzchni kaloryfera. Ciepło jednak nie rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniu, co jest poważną wadą grzejnika. Z kolei gazowe grzejniki akumulacyjne wykorzystują palnik gazowy do ogrzewania pomieszczeń (zamiast węgla). Nagrzewają się wolniej, ale za to równomiernie rozprowadzają ciepło w pomieszczeniu i gwarantują jego długie utrzymanie. Grzejniki konwekcyjne oddają ciepło, na skutek przepływu mas powietrza o odpowiedniej temperaturze. Pomieszczenie stopniowo zaczyna się nagrzewać, można łatwo regulować wartość temperatury i jest ona dość dobrze utrzymywana. Wadą niestety jest nierównomierność ogrzewania powietrza, ponieważ ciepłe powietrze wędruje ku górze, pozostawiając chłodniejsze sfery na dole. Grzejniki nadmuchowe wykorzystują zwykle prąd elektryczny jako źródło energii, szybko ogrzewają pomieszczenie i dają możliwość kierowania strumienia powietrza w daną stronę. Jednak ciepło nie utrzymuje się długo w tym przypadku. Zanim zdecydujemy się na któryś z grzejników, koniecznie dowiedzmy się jakie typy są odpowiednie do danego rodzaju pieca, czy sposobu ogrzewania. Pomyślmy, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze i na czym nam zależy podczas ogrzewania domu.

Dodaj komentarz