Vintage w architekturze

Słowo 'Vintage’ tłumaczone z języka angielskiego oznacza winobranie, rocznik. Początkowo styl ten został stworzony na potrzeby mody, co dotyczyło stylizowania rzeczy na takie, z zeszłych epok. W architekturze jest to odkrywanie na nowo inspiracji z zeszłych lat i łączenie stylów. Projektanci proponują łączenie mebli w staroświeckim stylu z nowoczesnymi dodatkami, lub na odwrót. Styl vintage opanował nie tylko wystrój wnętrz, ale także aranżację ogrodów, ogrodzeń i zewnętrznych elewacji budynków. Coraz chętniej wybierane są wiklinowe meble ogrodowe, staromodne, drewniane toaletki do sypialni, czy krzesła o antycznym charakterze do jadalni. Warto odwiedzić sklepy z różnymi starociami, gdzie możemy znaleźć mnóstwo dodatków z wcześniejszych epok. Nie musimy zaplanować całego pomieszczenia od A do Z w stylu vintage- wygrzebane starocie idealnie wpasują się do wnętrz o różnych stylach, podkreślając zamiłowanie do dawniejszych form. Meble w stylu Vintage możemy również stworzyć sami. Niezwykle przydatna wydaje się tu być technika Decoupage’u, która pozwoli na ozdobienie mebli antycznymi wzorami. Ci, którzy nie mają smykałki do wykonywania dekoracji własnoręcznie, mogą kupić gotowe już meble, wystylizowane na stare. Aranżacja wnętrza w takim stylu nie tylko funduje nam 'powrót do przeszłości’, ale jest również bardzo efektowna, a dzięki odpowiednio dobranym kolorom i dodatkom, zyskamy bardzo przytulne wnętrze, gdzie z pewnością miło spędzimy czas.

Dodaj komentarz