Urządzanie kuchni z aneksem jadalnym

Kuchnia to miejsce, gdzie często, poza przygotowywaniem posiłków, odbywa się także ich konsumowanie, a czasem nawet przyjmowanie gości. Jeśli więc mamy kuchnię, której nie można nazwać ciasną, warto przygotować w niej, poza standardowym wyposażeniem, również wygodne miejsce do spożywania posiłków. Może ono całkowicie zastąpić jadalnię, jeśli zostanie odpowiednio przygotowane, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w domu. Zaplanujmy na początku wszystko dokładnie – standardowe funkcje kuchni nie powinny zostać przytłumione ze względu na miejsce jadalne i odwrotnie. Wydzielmy więc miejsce na wszystko, np. pod jedną ścianą będą się znajdowały niezbędne szafki i sprzęty AGD, a pod drugą stół z krzesłami. Ważnym jest, żeby pomiędzy dwoma tymi strefami było swobodne przejście, nawet przy odsuniętych krzesłach w momencie, kiedy ktoś będzie na nich siedział. Dzięki temu nie ograniczymy sobie dostępu np. do lodówki, czy możliwości wstania zza stołu, kiedy będą przy nim siedzieli także inni domownicy czy goście. Stół nie musi być wielki, ważne, żeby odpowiadał naszym potrzebom, jednak minimalna liczba miejsc przy nim powinna odpowiadać ilości domowników. Jeśli nie jest ich wielu, można się pokusić o nieduży okrągły stolik, który świetnie sprawdzi się np. w rogu kuchni. Jeżeli jednak mamy do zagospodarowania całkiem sporo miejsca, możemy umieścić w kuchni stół, który pomieści przy sobie nie tylko wszystkich domowników, ale również ich gości.

Dodaj komentarz