Urządzamy salon w angielskim stylu

Jasne, pastelowe kolory, przestronność, przytulność i kwiatowe motywy to charakterystyczne cechy angielskiego stylu. Projektując pomieszczenie w takim stylu, zacznijmy od dopasowania koloru ścian- écru, jasny beż, biel, blady róż i stonowany błękit nadadzą się idealnie. Dobierzmy dużą, miękką i bardzo wygodną kanapę z drobnym motywem kwiatowym i drewniany stolik, przy którym wypijemy popołudniową herbatę. Do kompletu foteli dopasujmy podnóżki w podobnym deseniu- jest to jedna z najbardziej charakterystycznych cech angielskiego stylu. Jeśli jesteśmy miłośnikami dodatków, to dobrze trafiliśmy. Angielski styl uwielbia dodatki, szczególnie te, w starym stylu (vintage). Pastelowe ramki na zdjęcia, koronkowe obrusy i ciemne zasłony to nieodłączny zestaw dekoracyjny każdego 'angielskiego’ pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem są również wzorzyste tapety i zdobione dywany. Możemy pokusić się o zorganizowanie w salonie biblioteczki, co jeszcze bardziej odda charakter naszego wnętrza. Porcelanowa zastawa doskonale nada się na popołudniowy, rodzinny posiłek, a subtelność dodatków umili czas spędzony przy stole. Od czasu do czasu zaglądajmy do antykwariatów i sklepów ze starociami- tam, z pewnością znajdziemy drobiazgi pasujące do angielskiego stylu. Decydując się na kominek w salonie i stawiając przy nim wiklinowy, bujany fotel, wyściełany kwiatową poduszką sprawią, że będzie to nasz ulubiony kąt w czasie chłodnych wieczorów.

Dodaj komentarz