Telewizor w salonie

Telewizor znajduje się obecnie w niemal każdym domu. Mimo jego popularności odchodzi się jednak od jego umieszczania w centrum salonu, ponieważ nie powinien on dominować nad rozmowami domowników. Jak więc znaleźć odpowiednie miejsce dla telewizora, tak, by nie przeszkadzał on w towarzyskich spotkaniach, ale był wygodny w użyciu w razie takiej potrzeby? Należy to dobrze zaplanować, biorąc pod uwagę wiele czynników. Lepiej nie umieszczać telewizora w takim miejscu, by był on widoczny ze stołu jadalnego. Najlepszym wyjściem jest umieszczenie go w specjalnej strefie w salonie, która będzie służyła głównie seansom filmowym. Można umieścić w niej kanapy i fotele, z których widok na telewizor będzie odpowiedni. Należy jednak pamiętać, że kanapa powinna być oddalona od telewizora na odpowiednią odległość, nie tylko, żeby widzowie nie męczyli sobie oczu, ale również żeby jakość obrazu była odpowiednia. Im większy telewizor, tym większa odległość powinna być zachowana, dlatego nie ma sensu kupowania zbyt dużego telewizora do małego salonu. Telewizor nie powinien być umieszczany naprzeciwko zbyt ostrego źródła światła, np. naprzeciwko okien czy dużej lampy. Nie może się również znajdować przy źródle ciepła, na przykład przy kominku, grzejniku czy piecyku, ponieważ może się przez to trwale uszkodzić. Jeżeli chcemy umieścić telewizor w szafce, musimy pamiętać, by pozostawić mu wentylację, np. odsuwając go od ścianki szafki, a nawet ją wyjmując.

Dodaj komentarz