Stawianie fundamentów domu

Fundamenty domu są najważniejsze, ponieważ jeśli są dobrze zrobione to dom będzie stabilny. Jednak za nim to nastąpi to należy przygotować grunt pod te elementy budowy. Jakość ziemi musi być odpowiednia a przede wszystkim wyrównana. Dopiero wtedy dokonuje się wylewów betoniarskich i odmierza odpowiedni poziom podłogowy. Jest on dosyć wysoki po to aby dom zagruntował się na danej powierzchni i utrzymał kolejne konstrukcje. Stawianiem fundamentów zajmują się wykwalifikowani specjaliści budowlani którzy co jakiś czas mierzą grunty i sprawdzają czy wszystko jest w porządku. Kiedy podłoga wyschnie, wtedy zabierają się za murowanie ścian. Potrzebne są do tego cegły lub pustaki oraz beton łączący je ze sobą. Ten etap może potrwać nawet kilka tygodni, w zależności od rodzaju domu oraz projekty architektonicznego. Ważne aby ściany tak wykonać by zrobić też otwory na okna oraz na drzwi. Robotnicy pracują z wieloma narzędziami pomiarowymi, ponieważ wszystko musi być proste i dopasowane. Kiedy fundamenty stoją wtedy już widać szkielet domu jak on będzie naprawdę wyglądał. Zawsze w tym momencie można dokonać poprawek jeśli widać jakieś uchybienia. Fundamenty dotyczą nie tylko parteru ale również piętra domu. Kolejnym etapem jest wygładzenie ścian, wstawienie okien i drzwi oraz szpachlowanie. Dopiero kiedy wszystko jest przygotowane można ściany malować i układać odpowiedni rodzaj podłogi. Fundamenty wykonuje się latem, aby szybko mury wyschły.

Dodaj komentarz