Stanowiska z firmie budowlanej

Firma budowlana składa się z wielu pracowników gdzie każdy z nich jest na innym szczeblu zawodowym. Dzięki temu zachowana jest hierarchia i tym samym wiadomo jakie roboty i do kogo należą. Taki podział musi być zrobiony, ponieważ na budowie ma to ogromne znaczenie. Każdy ma swoje prace które wykonuje dzięki czemu termin realizacji budowy czy remontu jest ściśle zachowany. W każdej firmie może wyglądać to nieco inaczej ponieważ zależy to od poziomu i renomy firmy oraz ilości pracowników. Na najniższym szczeblu znajdują się osoby które pracują typowo fizycznie. Są to murarze, dekarze, tynkarze, a także pracownicy ogólnobudowlani. Do nich należą te najtrudniejsze roboty budowlane które trzeba wykonać. Szczebel wyżej znajduje się kierownik lub menadżer który pilnuje robót oraz dostarcza wszystkiego na budowę co jest potrzebne. To on załatwia zlecenia budowlane jak również przywozi materiały budowlane i określa ilość i jakość prac. Jeśli firma jest większa wtedy są wyższe stanowiska takie jak dyrektor, prezes czy nawet zarząd firmy. Są to osoby które kierują firmą zza biurka i współpracują z architektami, inwestorem, doradca bankowym czy też notariuszem. Załatwiają te najważniejsze sprawy i to oni obliczają jaki zakres finansów na co powinien pójść. Rzadko bywają na budowie natomiast wiedzą co budują oraz jak ma to wyglądać. Do takich firm mogą należeć między innymi spółki deweloperskie.

Dodaj komentarz