Solary dachowe i darmowa energia

Często szukamy alternatywnych rozwiązań dla drogich systemów grzewczych, które pobierają mnóstwo energii. Dobrym wyjściem z sytuacji, są kolektory słoneczne, które w doskonały sposób przetwarzają promienie słoneczne na ciepło. Ponadto, są ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Kolektory są instalowane zazwyczaj na dachach, czyli w miejscu, gdzie oddziaływanie słoneczne jest największe. Stanowią one uzupełnienie ogrzewania centralnego, działając wspólnie z centralnym kotłem i pozwalają na znaczne obniżenie rachunków za energię. Solary to nie tylko świetne rozwiązanie na lato, w identyczny sposób funkcjonują również zimą, czy podczas innych pór roku. Ciepło przeprowadzane jest przy użyciu grzewczych przewodników. Zwróćmy uwagę, aby zaopatrzyć się w kolektory wysokiej jakości, ponieważ to one są odpowiedzialne za ogrzanie wody zarówno w słoneczne, jak i w chłodne dni. Do wyboru mamy dwa sposoby instalacji solar- instalacja z jednowężownicowym zasobnikiem, która jest o wiele tańsza, oraz instalacja z wymuszonym obiegiem. W tej pierwszej, zasobniki trzeba umieścić wyżej od kolektora, najlepiej zatem, aby kolektor znajdował się na specjalnym stelażu na powierzchni ziemi (umożliwia to obieg ciepła). Drugi sposób nie wymaga takich kombinacji i zawsze pozostaje niezawodny. Warto zatem zainwestować w solary słoneczne, które choć nie są tanim rozwiązaniem, to jest to jednorazowy wydatek, a znacznie się przyczyni do obniżenia kosztów ogrzewania.

Dodaj komentarz