Skandynawski styl wnętrza

Skandynawski styl wnętrza jest obecnie niezwykle popularny. W magazynach i czasopismach dotyczących aranżacji wnętrz można znaleźć mnóstwo porad oraz zdjęć domów i mieszkań, które zostały wykonane w takim właśnie stylu. Styl skandynawski jest poniekąd połączeniem stylu nowoczesnego i minimalistycznego. Stylistyka ta jest bardzo lekka, prosta i harmonijna, tak więc na pewno spodoba się ona osobom, którzy lubią minimalizm i spokojną atmosferę w domu bez żadnych dodatkowych, krzykliwych elementów wyposażenia wnętrz. Jednak tak ogromna prostota stylu skandynawskiego wcale nie wyklucza funkcjonalności wnętrza. Okazuje się, że stawia on również na bardzo dużą funkcjonalność, ponieważ na północy wystrzega się rozwiązań, które nie są praktyczne. We wnętrzach skandynawskich przeważa kolor biały, lub jasne odcienie szarości czy beżu. Do takich kolorów dominujących dodaje się akcenty czarne czy szare lub granatowe. Aby przełamać tą konwencję i nieco ożywić oraz ocieplić wnętrze, stosuje się dodatki w żywych kolorach, takich jak fiolet, czerwień czy amarant. Jeśli chcemy wprowadzić taki styl w naszym domu pamiętajmy również o tym, że Skandynawowie są bardzo oszczędni jeśli chodzi o wszelkie wzory. Tak więc zamiast tego typu tapet powinniśmy zastosować jednolitą kolorystykę. Musimy również zrezygnować ze wzorzystych pokryć sof czy foteli, a także poduszek, zasłon oraz innych dodatków w naszym domu.

Dodaj komentarz