Wykształciło się naprawdę wiele rozmaitych styli w aranżacjach wnętrz. Po pierwsze każdy z nas może wybrać taką, jaka mu się podoba, bez względu na to w jakim miejscu na świecie wzięła swój początek. Następnie należy zauważyć, że często charakter wybranego stylu odpowiada naszej osobowości albo naszemu charakterowi. Po trzecie bardzo często jest tak, że wybieramy aranżacje, które nadają się do naszego domu. Na przykład wystrój włoski nadaje się jedynie do bogatych posiadłości. Wymaga wysokich sufitów, zdobionych łuczków, kamienia na podłodze oraz ciekawych, stylowych mebli. Styl minimalistyczny wymaga zaś posiadania prostego mieszkanka, bez wystających belek, baz skośnych ścian i bez wnęk. Ma być to wnętrze praktyczne oraz funkcjonalne. Wybór wnętrza w stylu skandynawskim pozwoli nam nieco wprowadzić do wnętrze chłód. Poza tym pozwoli na to, aby wnętrze zostało optycznie powiększone. Kiedy decydujemy się na wystrój w stylu glamour, zazwyczaj mamy na myśli przepych, bogato zdobione meble, pozłacane i posrebrzane dodatki. Jednak wybiorą ja ci, którzy mają daleko przesuniętą granicę tego co nazywają kiczem. Wystrój londyński to aranżacja łącząca ciemne barwy z jasnymi, delikatne zaokrąglenia, ale przy tym również meble z przeszłością. Feng shui to dalekowschodnia sztuka aranżacji i budownictwa, która ma na celu sprawić, aby energia, która nas otacza w domu, dobrze wpływała na wszystkie sfery naszego życia.

Dodaj komentarz