Rodzaje przetargów budowlanych

Przetargi budowlane to rodzaje zleceń typowo budowlane które mają pomóc firmom wejść na rynek lub zdobyć klientów. Jednym z bardziej znanych przetargów są nieograniczone do których może przystąpić każda firma budowlana. Polegają one na przedstawieniu formalnej i otwartej oferty na rynku lokalnym. Dotyczy ona różnych rodzajów budowy, remontu, przebudowy czy nawet zupełnej przeróbki. Są to obiekty przemysłowe, biura, gabinety, instytucje, a nawet drogi czy szkoły. Większość z nich jest wykonywana w ramach państwowych przedsięwzięć. Do przetargu staje kilkanaście firm, z czego wyłania się tylko jedną która to wykona. Każda firma ma określony termin składania dokumentów, po czym zajmuje się tym komisja. To ona ustala która firma najlepiej się sprawdzi w danym zleceniu. Liczy się pomysł, opinia rynkowa, stan firmy, biznesplan na przedsięwzięcie a przede wszystkim spis kosztów. Za każdym razem może wygrać zupełnie inna firma a nawet nowa. Jest to niezwykła okazja do tego aby w ogóle zaistnieć, zdobyć renomę, zarobić pieniądze czy też się wypromować. Drugim rodzajem przetargów są ograniczone, które oferowane dla wąskiej grupy odbiorców budowlanych. Są to wyjątkowe zlecenia dlatego tylko specjalistyczne firmy budowlane mogą wziąć w nich udział. Cała akcja odbywa się za zamkniętymi drzwiami i tylko zainteresowani dowiadują się o szczegółach. Oferty przetargowe są również bardziej tajne i zazwyczaj nie wywieszane na tablicach ogłoszeń.

Dodaj komentarz