Punkt główny w aranżacji

Pomysłów na to, aby zaaranżować nasze mieszkanie może być wiele. Jednak są i takie osoby, które nie mają jednak żadnej koncepcji. Często jednak nie wiedzą one, że znalezienie pomysłu jest niezwykle proste. Warto przede wszystkim określić się co takiego nam się podoba. Zajrzyjmy do sieci, do magazynów, które prezentują różnego rodzaju aranżacje i nurty. Obejrzyjmy, zastanówmy się co takiego nam się najbardziej podoba i w ten sposób można zacząć projektować nasze mieszkanie. Jeśli wciąż nas to nie urządza, bardzo ważne jest to, aby chociaż poszukać przedmiotów, które najbardziej do nas trafiają. Rzecz w tym, że jeśli wybierzemy ich kilka, określi się wtedy nasz gust. Załóżmy więc, że chcemy posiadać w naszym salonie żyrandol i lampkę z abażurami w folklorystyczne wzory. Przy tym wybieramy również na przykład wiklinowy fotel na biegunach. Do tego możemy wybrać dwa obrazy: jeden przedstawiający łan zboża, a drugi polowanie. Zastanówmy się co łączy te cztery przedmioty, jakie posiadają charaktery. Pierwsze co nasuwa się na myśl to to, że podobają nam się rustykalne akcenty. Teraz poczytajmy coś o tym, poszukajmy inspiracji. Tak samo można się zainspirować z każdym przedmiotem. Taki przedmiot może stać się głównym punktem w aranżacji. Można fotel postawić przy kominku, jedną z lampek na głównym stole, a obrazy pięknie wyeksponować. Każdy z nas może znaleźć dla siebie zupełnie innego rodzaju inspirację.

Dodaj komentarz