Przygotowanie pokoiku dla dziecka

Urządzanie pokoju dla dziecka, które ma pojawić się w naszym domu, to często bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziców. Niektórzy rodzice podchodzą do tego zagadnienia na tyle poważnie, że meblują pokój jeszcze w chwili, kiedy dziecko nie jest jeszcze poczęte. Inni szaleją w sklepach z akcesoriami dziecięcymi kiedy już okaże się w czwartym miesiącu ciąży jaka będzie płeć malucha. Jednak są i racjonalni rodzice, którzy zakupują łóżeczko w chwili, kiedy ciąża jest bardzo blisko rozwiązania. Wtedy też zajmują się malowaniem ścian lub kładzenie tapet, choć i niektórzy wstrzymują się z tym do momentu kiedy dziecko zacznie z pokoju samodzielnie korzystać. Prawdą jest, że w pokoiku dziecka powinno znaleźć się łóżeczko. Może przydać się jakaś komoda na akcesoria dziecięce, tak aby przede wszystkim pieluszki, śliniaczki, smoczki – wszystko było pod ręką. Przyda się również to, aby w pokoju pojawiło się radio, fotel dla rodzica oraz lampka nocna. Radio jest po to, aby dziecko nauczyło się spać nie tylko w zupełnej ciszy. Fotel niezbędny jest dla karmiącej mamy czy też bawiącego się z dzieckiem taty. Lampka przyda się w chwili, kiedy dziecko budzi się nocą, aby zjeść. Warto malować ściany na kolory intensywne jak błękit, morela, pomarańcz, żółć, zieleń. Jeśli remontujemy pokoik jeszcze przed rozwiązaniem, warto mieć na uwadze, że niekoniecznie płeć dziecka okaże się taka, jaką sugerował lekarz.

Dodaj komentarz