Przenosimy Toskanię do kuchni

Śródziemnomorski styl zastosowany w architekturze można właściwie zdefiniować łącząc styl romantyczny, naturalny oraz inspiracje zaczerpnięte z natury. Przeważa tu biały kolor, surowe, jasne drewno i naturalne, kamienne podłogi. Kuchnię wyposażmy w komplet mebli właśnie w białym kolorze, koniecznie z drewnianymi blatami. Piekarniki kupmy w stylu Vintage i pożegnajmy nowoczesność. Na małych półeczkach nad blatem, umieśćmy słoiczki z przyprawami, podłogę wysadźmy kamiennymi taflami, a dodatki niech będą w jasnych barwach. Zafundujmy sobie rustykalny stół z naturalnego drewna i dobierzmy do niego komplet krzeseł. Zamiast ozdobnych obrusów, rozłóżmy dużą, lnianą chustę- gładką, lub z charakterystycznymi, toskańskimi wzorami. Uzupełnijmy naszą kolekcję zastaw porcelaną inspirowaną naturą, a komplet garnków uzupełnijmy o ceramiczne i gliniane naczynia. Na kuchennym parapecie postawmy doniczki ze świeżymi ziołami, dzięki czemu kuchnia zyska niepowtarzalny zapach, wyczuwalny już od progu. W oknie powieśmy krótką, jasną zasłonkę tak, aby nie ograniczała nam dostępu do światła dziennego. Prowansalska kuchnia powinna być jasna, przestronna, przytulna i zachęcać do gotowania. Taki kawałek Italii z pewnością przywiedzie na myśl wspaniałe, wakacyjne wspomnienia, lub marzenia o apetycznej wyprawie.

Dodaj komentarz