Projektujemy wielofunkcyjne wnętrze

Mając do dyspozycji jedynie małe, jedno lub dwu- pokojowe mieszkanie, a jednocześnie chcielibyśmy zmieścić tam kuchnię, jadalnię, salon i sypialnię, to wbrew pozorom, jest to możliwe. W dużym pokoju na jednej ze ścian umieśćmy aneks kuchenny- niewielka kuchenka, okap i podwójna szafka z blatem roboczym w zupełności wystarczą. Lepiej zawieśmy dodatkową szafkę u góry, niż stawiać ją na podłodze. W innej części pokoju postawmy podwójną, miękką kanapę z funkcją rozkładania, dzięki czemu będziemy mieć i miejsce do spania w nocy i miejsce do odpoczynku w dzień. Pomyślmy też o niewielkim stoliku, który posłuży zarówno jako stolik nocny, jak i przyda się na odłożenie gazety, czy książki w dzień. Tam, gdzie umiejscowimy kuchenne meble, możemy przymocować do ściany dodatkowy blat, który posłuży jako jadalniany stół. Dokupmy jeszcze dwa składane krzesła, które łatwo będziemy mogli schować, jeśli nie będą potrzebne. Jeśli wystarczy miejsca, to przy oknie moglibyśmy postawić skromne biurko- idealne do pracy, nauki, czy odrabiania lekcji. Aby nasze pomieszczenie zyskało bardziej przytulny wygląd, zaopatrzmy się w różne dodatki- puchaty dywan, ozdobne poduszki, industrialna lampka, czy narzuta na kanapę. Dodatkowo, aby urozmaicić wnętrze- możemy na jednej ze ścian wykonać ozdobny wzorek w kontrastowym kolorze. Pamiętajmy, aby malując ściany, wybrać jasne, pastelowe lub stonowane kolory. Mocne barwy i ciemne odcienie sprawią, że mały pokój wyda się jeszcze mniejszy i 'ociężały’.

Dodaj komentarz