Praktyczna sofa do salonu

Każdy z nas chciałaby, aby w jego salonie była duża, wygodna kanapa, która pomieści wszystkich członków rodziny, lub pozwoli na zasłużony relaks w ciągu dnia, a w razie potrzeby- stanie się dodatkowym łóżkiem. Poszukajmy zatem tej najbardziej odpowiedniej, spełniającej nasze wymogi estetyczne i funkcjonale. Po pierwsze, pomyślmy nad wielkością. Duże, przestronne sofy są idealne do większych salonów, natomiast na małym metrażu, mogłyby wydawać się zbyt ciężkie. Zastanówmy się również, w jakim miejscu chcielibyśmy ją ulokować- w centralnej części pokoju, czy może przy którejś ze ścian. Formę kanapy dobierzmy odpowiednio do stylu, w jakim utrzymany jest salon. Jeżeli zależy nam na minimalizmie, idealne okażą się proste formy o jednolitym kolorze. Jeśli jednak nasz salon ma utrzymany jest w barokowym stylu- najodpowiedniejsze będą duże, ciężkie sofy, z elementami retro. Do surowych pomieszczeń, nadają się z kolei skórzane, biurowe meble, a romantyczny styl zaprezentują jasne, miękkie kanapy z kwiatowym motywem. Uwzględnijmy również fakt, czy zależy nam, by nasz mebel był rozkładany i w sytuacji awaryjnej stanowił łóżko dla gości. Do wyboru mamy także wiele materiałów obiciowych- naturalna i sztuczna skóra, plusz, żakard, gobelinowe tkaniny, czy alcantarę (połączenie poliestru i poliuretanu). Każda z nich ma różne właściwości i przesądza o komforcie użytkowania. Pomyślmy zatem , który z materiałów byłby dla nas najwygodniejszy i najprzyjemniejszy, dobierzmy jeszcze odpowiedni kolor i w końcu możemy się cieszyć wymarzoną sofą.

Dodaj komentarz