Podwieszany sufit w pomieszczeniach

Zamontowanie podwieszanego sufitu w pomieszczeniach dodaje im ciekawego klimatu. Dzięki możliwościom umieszczenia w takich sufitach różnego rodzaju oświetlenia możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty świetlne. Sufit podwieszany wykonany jest ze specjalnych płyt gipsowych, które umieszczane są na stelażu. Możliwe jest obniżenie całego sufitu. Jednak o wiele ciekawsze może okazać się częściowe podwieszenie sufitu. Z płyt można utworzyć różne kształty, na przykład podwieszenie w kształcie półkola. W płytach możemy umieścić halogeny. Podwieszany sufit daje możliwości posiadania w pomieszczeniu kilka źródeł światła. Oprócz halogenów możemy również zdecydować się na umieszczenie w specjalnej obudowie węża świetlnego. Wąż świetlny daje światło bardziej rozproszone i nastrojowe, natomiast halogeny dają światło mocniejsze. Można wykorzystać to na przykład w salonie – światła halogenowe przydadzą się przykładowo do czytania, natomiast światło pochodzące z węża świetlnego może stworzyć odpowiednią atmosferę do odpoczynku, oglądania telewizji, słuchania muzyki itd. Przeglądając katalogi budowlane możemy natrafić na różne kolory węży świetlnych, które dają kolorowe światło. Jeśli chcemy aby nasze wnętrze wyglądało oryginalnie i niepowtarzalnie, możemy zdecydować się na połączeniu kilku różnych kolorów wężów świetlnych (na przykład tworząc tęczową poświatę), które umieścimy w suficie podwieszanym.

Dodaj komentarz