Oświetlenie w domu

Każdy dom powinien być odpowiednio oświetlony. Oświetlenie zależy od charakteru pomieszczenia oraz od pomysłu gospodarzy. Specjaliści od wystroju wnętrz udzielają kilka wskazówek, jakie warto zastosować podczas projektowania oświetlenia w domowych pomieszczeniach. Sypialnia to miejsce, w którym wypoczywamy. Oświetlenie w takim pomieszczeniu powinno być delikatne i rozproszone. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie oświetlenia głównego o dość mocnym natężeniu, które może się przydać na przykład przy przebieraniu się oraz oświetlenia dodatkowego, które będzie dawało jedynie nastrojową poświatę sprzyjającą odpoczynkowi. Powinniśmy zadbać o to, aby wyłącznik światła dodatkowego znajdował się w pobliżu łóżka, aby było możliwe wyłączenie go już po położeniu się. W jadalni również warto pomyśleć o dwóch źródłach światła. Jedno źródło powinno być ogólne i oświetlać całe pomieszczenie, natomiast drugie powinno oświetlać stół. Wybierając żyrandol nad stół w jadalni musimy jednak pamiętać o tym, aby nie był on zawieszony zbyt nisko, a także aby nie dawał zbyt intensywnego światła, które będzie przeszkadzało w spokojnym spożywaniu posiłków. Salon to miejsce, w którym zazwyczaj stosuje się więcej niż dwa źródła światła. Bardzo pomocne okazują się być lampy stojące, które można ustawić na przykład koło fotela – służą one wtedy jako lampy do czytania. Jest to również miejsce w którym można pozwolić sobie na zabawę światłem montując halogeny czy węże świetlne.

Dodaj komentarz