Oryginalne malowanie ścian

Projektując nowy dom lub tylko planując remont pomieszczeń na pewno nasza uwaga skupi się w pewnym momencie na ścianach. Są one bardzo ważnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia, ponieważ sposób ich dekoracji stanowi o całym charakterze wystroju. Może również poprawić optycznie wygląd pokoju, który ma jakieś wady, np. jest zbyt niski lub zbyt mały. Warto skupić się na cechach pomieszczenia, a także na jego charakterze, a później wybrać sposób oraz barwy malowania. Jednolicie pomalowane ściany to sposób na neutralne wnętrze lub plan dla bardziej ekstrawaganckich lub ozdobnych mebli, jednak istnieją o wiele ciekawsze sposoby na pomalowanie ścian we wnętrzu. Obecnie często stosuje się zabieg wyróżnienia jednej ze ścian. Można zrobić to za pomocą kontrastowego koloru lub wzoru. Jest to najlepszy sposób na przemycenie ulubionych kolorów, które zastosowane w całym wnętrzu mogłyby być zbyt przytłaczające, lub wzorów, które na wszystkich ścianach wprowadzałyby poczucie chaosu. W takim wypadku wszystkie pozostałe ściany powinny mieć jednolity, neutralny kolor – będzie on bazą pod wyróżnioną ścianę i ładnie ją uwydatni, nie gryząc się z nią. Innym sposobem na oryginalne malowanie jest pomalowanie ściany w pasy. Dzięki temu rozwiązaniu możemy optycznie podwyższyć pokój (za pomocą pionowych pasów) lub go poszerzyć (za pomocą poziomych). Przede wszystkim należy odpowiednio dobrać do siebie kolory pasów – jeden z nich powinien być neutralny, a drugi może być bardziej wyrazisty.

Dodaj komentarz