Olśniewający pokój Glamour

Styl glamour kojarzy się nam przede wszystkim z elegancją i wystawnością. Taki właśnie powinien być- niebagatelny, olśniewający, bez zbędnych dodatków. Styl glamour najlepiej zaaranżować w pomieszczeniu o minimalistycznym charakterze. Ściany powinniśmy pomalować na jasne, stonowane kolory- beż, biel, szarość i ciemne, eleganckie dodatki. Dobrym pomysłem, jest pomalowanie centralnej ściany specjalną, połyskującą farbą, która zawiera rozświetlające drobinki mieniące się zarówno w świetle dziennym, jak i sztucznym. Dobierzmy jeszcze odpowiednie meble- jasne kanapy o barokowej formie, ciemniejsze, klasyczne łóżko i ozdobne, kwadratowe stoliki. Pamiętajmy również, by do wnętrza nie przenosić zbyt wielu dodatków- skupią wtedy na sobie całą uwagę. Zadbajmy jeszcze o odpowiednie oświetlenie. Doskonale sprawdzą się klasyczne, stojące lampy o chromowanych trzonkach, zakończone zwykłym kloszem. Pościel w sypialnie wybierzmy o jednolitym kolorze, pasującym do reszty wnętrza. Doskonale sprawi się też lustrzana tafla na ścianie, lub przesuwnych drzwiach szafy. Styl glamour jest opozycją dla minimalistycznych wnętrz- króluje tutaj przepych i dekoracyjne elementy, ale powinniśmy pamiętać, aby wszystko było dobrane ze smakiem, by całość wyglądała elegancko, a nie ciężko. Glamour dobrze wygląda w połączeniu z wnętrzem rustykalnym, egzotycznym, czy retro, a połączenie matowych i połyskujących powierzchni sprawia, że wnętrze wygląda wyjątkowo i nietuzinkowo.

Dodaj komentarz