Okna połaciowe do domu

Okna połaciowe w domu to te okna, które umieszczane są na skosach dachowych. Dlatego też inaczej okna połaciowe nazywane są również oknami dachowymi. Znajdują się one najczęściej na poddaszach, gdzie występują skosy, jednak można także spotkać się z nimi w mieszkaniach na najwyższych piętrach, lub również w innych pomieszczeniach w domach jednopiętrowych. Okna połaciowe pozwalają na bardzo dobre oświetlenie światłem naturalnym. Wybierając okna dachowe do domu musimy zwrócić uwagę na sposób ich otwierania. Zazwyczaj okna tego typu otwierają się poprzez obrót wokół własnej osi. Klamka otwierania powinna znajdować się w takim miejscu, aby otwierania okna było jak najbardziej wygodne. Jeśli w domu mieszkają mniejsze dzieci, klamka nie powinna być umieszczona zbyt wysoko, aby dzieci również mogły mieć możliwość samodzielnego otwierania okna. Kolejną rzeczą, na którą należy zwracać uwagę podczas kupowania okien połaciowych jest ich energooszczędność oraz izolacja. Ważną rzeczą jest również wmontowana specjalna klapa wentylacyjna. Jest to ważne szczególnie w takich sytuacjach, kiedy pada deszcz a w domu jest duszno. W przypadku zwykłego okna dachowego nie ma możliwości jego otwarcia w takich warunkach. Natomiast klapa wentylacyjna umożliwia nieustanną cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Kupując okno dachowe nie zapomnijmy o zakupie także rolet, które uchronią przed zbyt ostrym światłem słonecznym.

Dodaj komentarz