Ogrzewanie podłogowe w domu

Ogrzewanie podłogowe w domu może okazać się o wiele bardziej efektywne niż standardowe ogrzewanie centralne. Dlaczego? Ponieważ jak wiadomo, ciepło zawsze ucieka w górę pomieszczenia. Gromadzi się ono także głównie w pobliżu grzejników, dlatego instalując w domu zwykłe kaloryfery możemy mieć problem z równomiernym ogrzaniem całych pomieszczeń. U góry zawsze będzie cieplej niż na dole. W przypadku ogrzewania podłogowego takiego problemu nie ma. Pomieszczenia są ogrzane równomiernie, ponieważ ciepło promieniuje od podłogi ogrzewając cały pokój. Koszty położenia instalacji ogrzewania podłogowego są o wiele większe niż w przypadku ogrzewania centralnego. Jednak możemy być pewni, że koszty użytkowania będą mniejsze, dzięki czemu koszty instalacji z biegiem zwrócą się. Kaloryfery zimą często są ustawiane na największą możliwą temperaturę ze względu na to, że cyrkulacja powietrza nie pozwala na ogrzanie całego pomieszczenia na mniejszych temperaturach. Natomiast w przypadku ogrzewani podłogowego nie istnieje potrzeba ustawiania bardzo wysokich temperatur. Możliwe jest nawet wyłączanie ogrzewania od czasu do czasu, ponieważ podłoga nagrzewa się i emituje ciepło nawet bez włączonego ogrzewania. Jest to więc bardzo ekonomiczny sposób ogrzewania domu, na który warto się zdecydować. Musimy jednak podjąć tą decyzję już na początkowych etapach budowy domu, ponieważ instalację umieszcza się pod podłogą.

Dodaj komentarz