Odnowienie ciasnego salonu

Jeżeli jesteśmy w posiadaniu ciasnego salonu, który wymaga odnowienia, stajemy przed szansą zatuszowania jego mankamentów za pomocą mało pracochłonnych chwytów. Warto pokusić się o większy remont, po którym salon odmieni się nie do poznania – będzie wyglądał na bardziej przestronny. Pierwszym krokiem jest odpowiednie doświetlenie salonu. Jeśli ma on duże okna, nie musimy niczego zmieniać, jeśli jednak jest on oświetlony słabo lub nierówno, musimy uzupełnić te braki odpowiednio umieszczonym oświetleniem sztucznym. Jasny salon będzie sprawiał wrażenie przestronniejszego, niż jest w rzeczywistości, dlatego najlepszym wyjściem będzie pomalowanie ścian na bardzo jasny kolor. Biel jest jak najbardziej dopuszczalna, ponieważ najlepiej odbija ona światło. Błyszczące, białe powierzchnie sprawdzą się bardzo dobrze, dlatego warto postawić także na drzwi oraz ich framugę w takim kolorze. Jasna podłoga, np. z kremowych kafelków, jasnej wykładziny dywanowej czy paneli z jasnego drewna również pogłębi efekt większej przestrzeni. Są to najważniejsze elementy pokoju, jakie możemy zmienić podczas jego remontu, jednak możemy się też zastanowić nad zmianą jego wystroju. Duże, wysokie meble przytłaczają i zabierają sporo miejsca, dlatego warto ograniczyć je do niezbędnego minimum. Niewysokie meble o prostym kształcie będą zdecydowanie najlepsze do ciasnego salonu. Nie powinno być w nim zbyt wiele bibelotów – jeden lub dwa przedmioty na honorowych miejscach sprawdzą się najlepiej.

Dodaj komentarz