Odbiór domu po ukończeniu budowy

Kiedy budowa domu zostanie ukończona, przychodzi czas na jego profesjonalne odebranie. W tym celu powinniśmy zabrać ze sobą fachowca, który pomoże nam w odbiorze. Zatrudnienie fachowca może okazać się bardzo pomocne, ponieważ podczas odbioru konieczne jest wykonanie szczegółowych pomiarów, a także sprawdzenie bezpieczeństwa wykonania poszczególnych elementów – czy zostały one wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Jednak jeśli zdecydujemy się na własnoręczny odbiór bez pomocy fachowca, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach z tym związanych. Przede wszystkim musimy umówić się na odbiór z przedstawicielem dewelopera, z którym zawrzemy umowę. Nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą projektu domu, schematy wszelkich instalacji oraz umowę z deweloperem. Na odbiór lokalu najlepiej wybrać porę w ciągu dnia, kiedy światło słoneczne jest wystarczające. Dzięki temu będziemy mieli większą szansę na dostrzeżenie ewentualnych usterek czy niedociągnięć. Podczas trwania spotkania musimy obejrzeć dokładnie każdy element w domu. Najlepiej jest zacząć od dokładnego zmierzenia pomieszczeń i porównania, czy zostały one wykonane zgodnie z projektem. Następnie musimy przyjrzeć się sposoby wykonania wszelkich ścian, podłóg, drzwi, okien itd. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu mediów. Jeśli wykryjemy jakieś wady, musimy zapisać je w protokole. Deweloper jest zobowiązany do usunięcia wszelkich niedociągnięć w przeciągu miesiąca.

Dodaj komentarz