Nurty w aranżacji

W architekturze wnętrz wykształciło się naprawdę wiele nurtów. To dlatego, że ludzie uwielbiają ładne przestrzenie, ale na przestrzenie lat oraz ze względu na zamieszkiwanie różnych regionów świata, każdy inaczej dekoruje, urządza i mebluje swój dom. Każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Prawdą jest, że cechy nurtu bardzo często odzwierciedlają naszą własną osobowość. Styl londyński to styl, który posiada kontrastujące kolory takie jak biel i czerń lub ciemny brąz. Potrzebne są masywne, zdobione żłobieniami meble drewniane oraz aneks wypoczynkowy, którego kąty nie są ostre. Warto pamiętać, że jest to wnętrze z duszą, idealne na przykład dla osób które kochają meble z przeszłością. Można nieco je połączyć z nowoczesnymi, ale łagodnymi meblami. Vintage to wystrój, który podoba się osobom kochającym klimat początku dwudziestego wieku. Wnętrze to jest ciepłe, urocze oraz klimatyczne. Glamour nadaje się dla osób, które kochają przepych o bogactwo. Prawdą jest, że ten rodzaj aranżacji można nieco podłączyć pod kicz. Wystrój skandynawski idealnie powiększa wnętrze optycznie. Uwielbia białe kolory, lubi błękit, a przy tym czarne wstawki. Minimalizm nadaje się dla osób praktycznych, ponieważ ma na celu utworzyć schludne i funkcjonalne wnętrze. Minimalizm to część nowoczesności. Możemy zgłębiać tajniki feng shui, jeśli fascynuje nas tego typu sztuka i wierzymy w jej przesłania. Idealny dla osób kojarzących wnętrza z klimatem jest styl retro.

Dodaj komentarz