Niebieski kolor w pomieszczeniach

Niebieski kolor w pomieszczeniach sprzyja uczuciu relaksu i odpoczynku, ponieważ zazwyczaj kojarzy on nam się z morzem, przez co może on sprawić iż poczujemy się jak na wakacjach. Jest to więc dobry kolor dla salonu w którym odpoczywamy lub dla sypialni. W przypadku sypialni kolor niebieski powinien być bardziej stonowany, aby nie rozpraszał i pozwolił na odpoczynek. Natomiast w salonie może on być nieco mocniejszy i bardziej nasycony, co spotęguje wrażenia odpoczywania w domku nad morzem oraz doda energii. Przy wykonywaniu aranżacji wnętrza z dominującym kolorem niebieskim pamiętajmy o tym, aby nie przesadzić z jego użyciem. Skomponujmy ten kolor również z innymi, przełammy go tak, aby nie nastąpiło przesycenie. Niebieski kolor najlepiej skomponuje się z kolorem białym. Takie połączenie zapewne również kojarzy się większości osób z wakacyjnym odpoczynkiem, domkiem przy plaży, błękitną laguną itd. Pomysłów na wystrój wnętrz w tych dwóch kolorach można poszukać na stronach internetowych. Jednym z takich pomysłów jest pomalowanie ścian w całości na biało, oraz użycie niebieskich dodatków, takich jak na przykład błękitne zasłony, kanapa czy też dywanik na podłogę. Do takiego wnętrza możemy również dodać niewielkie czerwone dodatki, na przykład świece, czy małe poduszki na kanapę w tym kolorze. Całość będzie komponowała się idealnie, nie będzie zbyt jednolita ale ciekawa i dodająca energii.

Dodaj komentarz