Łóżko piętrowe w pokoju dzieci

Urządzając jeden pokój dla dwójki dzieci najbardziej ekonomiczne jest zakupienie łóżka piętrowego. Łóżko takie przynosi wiele radości dzieciom, ponieważ często jest one marzeniem maluchów. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy miejsce w pokoju, które możemy przeznaczyć na dodatkowe szafki, które na pewno się przydadzą, czy też na biurko lub inne elementy wyposażenia pokoju. Jednak łóżko piętrowe może także pojawić się w pokoju, który zamieszkuje tylko jedno dziecko. Jest to rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach o małym metrażu. Dzięki umieszczeniu łóżka na górze, na dole pozostaje miejsce, które można zagospodarować na miejsce do nauki, odpoczynku czy po prostu na dodatkowe półki lub szafę. Jeśli zdecydujemy się na to, aby pod łóżkiem umieścić miejsce do nauki musimy pamiętać o dobrym oświetleniu. W miejscach takich jest mniejszy dostęp do światła. W miarę możliwości wystrzegajmy się umieszczania biurka pod łóżkiem na piętrze, ponieważ brak dopływu naturalnego światła podczas nauki czy czytania jest bardzo szkodliwy dla oczu. Tak więc miejsce to lepiej zarezerwować na inne elementy wyposażenia pokoju. W przypadku mniejszych dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie pod łóżkiem miejsca do zabawy. Możemy nawet pokusić się o specjalną zabudowę łóżka z miejscem do zabawy. Całość może przypominać na przykład zamek – taka konstrukcja na pewno zrobi na dziecku ogromne wrażenie.

Dodaj komentarz