Kupno mieszkania – jakie zasady kredytowania

Planując kupno swojego nowego mieszkania i nie posiadając własnych środków finansowych w odpowiedniej wysokości, na pewno warto jest wspomóc się kredytem mieszkaniowym, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy to po obniżeniu (kolejnym) stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy obecnie najniższe stopy procentowe, te podstawowe, od kilkunastu lat, wobec powyższego koszty spłaty takiego kredytu będą o wiele niższe. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym obecnie do kupna mieszkania jest to, że ceny lokali mieszkalnych w większości miast naszego kraju są najniższe również od kilku ładnych lat, a jak twierdzi większość analityków rynkowych, badających sektor budownictwa mieszkaniowego w naszym kraju, ceny w ciągu najbliższych miesięcy już nie będą malały, lecz odwrotnie – po wejściu w życie od nowego roku programu mieszkaniowego Mieszkanie dla młodych deweloperzy skorzystają z okazji i podniosą w znaczący sposób ceny oferowanych przez siebie lokali mieszkalnych, a co za tym idzie – również na rynku wtórnym możemy oczekiwać podwyżek cen mieszkań, może nie w takiej skali jak na rynku pierwotnym, ale jednak. Pamiętać również należy o tym, że z programu można będzie skorzystać tylko w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, a więc od wybranego dewelopera – wprawdzie trwają spekulacje, że program może również objąć kupno domów na rynku pierwotnym, ale niekoniecznie to się musi sprawdzić.

Dodaj komentarz