W naszym domu możemy posiadać kolekcję naprawdę wspaniałych przedmiotów. Mogą to być rzeczy gotowe, zakupione, ale również możemy je stworzyć samodzielnie. Jeśli na przykład chcemy przyczynić się do tego, aby wnętrze naszego mieszkania prezentowało się nietypowo, warto na przykład pomyśleć nad tym, jak wykonać kilka dodatków. Kiedy nam wyjdą, będziemy mieć większą satysfakcję z tego, że sami je wykonaliśmy. Po pierwsze należy zauważyć, że można samodzielnie uszyć zasłony, a z tego samego materiału pasujące poduszki dekoracyjne na sofę. Taki powtarzający się nietypowy wzór prezentuje się bardzo interesująco. Możemy samodzielnie obszyć starą i wytartą sofę nowym materiałem i tym samym stworzyć w zasadzie zupełnie nowy mebel. Innym pomysłem jest odnowienie starej szafy: należy zeszlifować lakier, pokryć szafę farbą o innym kolorze, a kiedy wyschnie, znów polakierować. Możemy również tworzyć drobiazgi. Możemy przemalować doniczki na nowy kolor. Możemy nadać nowy kolor naszym wazonom. Warto na przykład stworzyć roślinne albo zwierzęce terraria. Bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie doniczki z książki. To wspaniały efekt, kiedy wydaje się, jakby świat książki chciał się wydostać na zewnątrz. Możemy wykorzystać stare żarówki do tego, by stworzyć podwiązywane wazoniki. Można je wieszać na karniszach czy na werandzie. Ciekawy klimat dają również dodatki, które tworzymy z okazji świąt, na przykład Boże Narodzenie czy Wielkanoc.

Dodaj komentarz