Korzyści zakupu mieszkania od dewelopera

Obecnie na naszym rynku mieszkaniowym nieco więcej jest ofert mieszkań przeznaczonych do sprzedaży, które są wystawione na rynku pierwotnym, a więc przez deweloperów – w porównaniu oczywiście do ofert prezentowanych na rynku wtórnym, a więc dotyczącym mieszkań już używanych. Te relacje nie zawsze wyglądały w ten sposób, jeszcze kilka lat temu, aby kupić mieszkanie od dewelopera, trzeba było dokonywać przedpłat i czekać na mieszkania, które właśnie się budowały, to na rynku wtórnym było o wiele więcej ofert mieszkań wystawionych właśnie do sprzedaży. Obecna sytuacja może ulec zmianie po nowym roku, kiedy wejdzie już w życie zapowiadany od kilku miesięcy program Mieszkanie dla młodych, który objąć ma swoim zasięgiem tylko i wyłącznie mieszkania oferowane przez deweloperów, a więc nowo wybudowane, jeszcze przez nikogo nie zamieszkałe. Kupno mieszkania od dewelopera i tak ma swoje liczne korzyści, o czym wiedza potencjalni kupcy, bowiem mimo pewnej górki na rynku mieszkaniowym i tak, co roku więcej mieszkań sprzedawanych jest na rynku pierwotnym. Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, zyskujemy przez wiele lat mniejsze opłaty eksploatacyjne, bowiem mieszkania te zarządzane są na zasadzie wspólnot mieszkaniowych, nie ma, więc tak rozbudowanej administracji, zaś fundusz remontowy jest w zasadzie w symbolicznej wysokości, zupełnie inaczej niż przy mieszkaniach oferowanych na rynku wtórnym.

Dodaj komentarz