Konstrukcja dachowa domu

Konstrukcja dachowa to jeden z końcowych etapów budowy domu. Stanowi on bardzo ważny element, ponieważ jeśli jest dobrze postawiony wtedy będzie się trzymał przez lata. Jest to wielka sztuka położyć dach tym bardziej jeśli on jest pod różnym kątem. Duże dachy kładzie się etapami aby mieć pewność że wszystko dobrze jest zrobione. Całość oparta jest na planie budowlanym które określa nawet jakość i wielkość desek drewnianych. Te są kładzione najpierw jako surowa konstrukcja aby dach się miał na czym trzymać. Potrzebne są też mocowania tak aby deski nie padły podczas wiatru czy burzy. Dopiero potem układa się mate budowlaną a na niej odpowiednie dachówki. Obecnie jest duży wybór zarówno kolorystyka jak i jakość dzięki czemu klient może je dobrać do elewacji swojego domu. Położenie dachu musi także uwzględniać inne elementy takie jak okna, panele słoneczne, instalacje a także kominy. Na dach wchodzi kilku budowlańców i wspólnie wszystko przygotowują. Sprawdzane są podłączenia, a także bezpieczeństwo i tutaj pomocą służy kominiarz. Konstrukcje dachowe mogą być także płaskie i są one najłatwiejsze do zamontowania. Domy starego typu szczególnie poniemieckie je posiadają i wymiana takiego dachu jest o wiele szybsza. Są to również duże koszty ponieważ całość zakupiona w sklepach budowlanych sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dachówki mają gwarancję jakości dlatego zawsze można je zareklamować.

Dodaj komentarz