Klasyczny styl wnętrza

Architektura klasycystyczna to styl wzorujący się na dorobku starożytnej Grecji i Rzymu, którego rozwój datuje się na połowę osiemnastego wieku. Do najbardziej charakterystycznych cech stylu klasycznego należą: porządek, powielanie wzorców architektury starożytnej, budowle na planie prostokąta, czy koła, dążenie do harmonii i symetrii. Wszelkie zdobienia stosowane są w niewielkich ilościach. Typowe dla klasycznego stylu jest stosowanie kolumn i dużych okien. Wnętrza przypominają jasne, podłużne o białych, gładkich sufitach. Chcąc przenieść trochę klasycznego stylu do sypialni, czy salonu, powinniśmy go urządzić w zamkowym stylu, gdzie królują przestronne sale. Duże, proste łóżko, ozdobione w rogach kolumnami, imitującymi te, rodem z antycznej Grecji. Marmurowa posadzka i ogromne okno, przez które wpada mnóstwo światła, ozdobione ciemnymi, grubymi i ciężkimi zasłonami. Proste elementy elewacji zdobione jedynie płaskorzeźbą, również wpasowują się w ryzy klasycznego stylu. Do salonu wybierzmy wełniany dywan o ciekawej barwie lub wzorze, a na stole rozłóżmy porcelanową zastawę. Niech nasze klasyczne wnętrze będzie nadzwyczaj eleganckie, proste- bez zbędnych dodatków. Kolorystyka pomieszczeń powinna być dosyć ciepła, ale stonowana- beże, brązy, szarości i biel idealnie będą pasowały do klasycznego wnętrza. Zadbajmy również o charakterystyczne detale i cieszmy się nowym, pięknym pomieszczeniem, urządzonym za pomocą klasycyzmu.

Dodaj komentarz