Kilka pomysłów na optyczne powiększenie wnętrza

Często małe pomieszczenia mogą być dla nas dużym problemem. Rzecz jasna nie każdego stać na duże mieszkanie, jednak istnieje kilka bardzo sprawdzonych pomysłów, które pozwolą ci na optyczne powiększenie wnętrza. Aby pomieszczenie wydawało się większe musisz zastosować odpowiednie oświetlenie. To oczywiste, że ciemne pomieszczenia wydają się mniejsze, zaś jasne większe. Zainwestuj więc w jakieś ładne i nowoczesne lampy, dziś bardzo popularny jest na przykład sufit podwieszany – nie zajmuje wolnego miejsca, a wykorzystuje przestrzeń pod sufitem, dając naprawdę ciekawy i nowoczesny efekt. Inną rzeczą na którą z pewnością powinieneś zwrócić uwagę są kolory ścian. Ciemne barwy pomniejszają wnętrze, zaś jasne je powiększają. Zdecyduj się więc na jasne odcienie na ścianach. Jeśli nie chcesz by twoje pomieszczenie było pomalowane na typową biel, możesz zdecydować się na stylowe beże, jasne zielenie i tym podobne. Możesz także połączyć ze sobą dwa kolor – na przykład biel i jasną szarość, beż i zieleń i tak dalej. Z pewnością da to bardzo ciekawy efekt, a dodatkowo optycznie powiększy pomieszczenie. Warto także odpowiednio zagospodarować wnętrze. Jeśli twoje pomieszczenie jest małe to unikaj zbyt wielu dodatków, które sprawią wrażenie zagraconego wnętrza. Wykorzystaj wolną przestrzeń, na przykład zdecyduj się na półki wiszące, a nie stojące – dzięki temu z pewnością zyskasz więcej miejsca na podłodze.

Dodaj komentarz