Kamień cegła oraz materiały drewnopodobne w wykończeniu wnętrz

Drewno od wieków, a praktycznie od początku było wykorzystywane do wykończania wnętrz i nie tylko. Ze względu na to, że drewno jest drogie coraz częściej do wykańczania wnętrz wykorzystywane są materiały drewnopochodne a zaczynają się również częściej wykończenia na przykład płyta wiórową, która jest bardzo dobrym materiałem w połączeniu z metalem, betonem czy szkłem. Również bardzo modnym materiałem wykończeniowym jest kamień dekoracyjny, który również nadaje bardzo urok pomieszczeniu, w którym został zastosowany. Ściana kominkowa jest bardzo dobrym miejscem, gdzie kamień dekoracyjny, który zazwyczaj jest w postaci płytek o grubości od centymetra do dwóch, można wykorzystać. Innym materiałem wykończeniowym jest cegła czy to surowa czy klinkierowa, która idealnie pasuje nie tylko do pomieszczeń tradycyjnych, ale również i wnętrz współczesnych. Cegła może występować w różnych wersjach, mianowicie może być czy to gładka, ciosana czy łupana a nawet drapana. Kolor cegły jest bardzo atrakcyjny we wnętrzach nie tylko sama struktura, która jest bardzo interesująca. Wszystkie wyżej wymienione materiały bardzo chętnie są wykorzystywane przez projektantów aranżujących pomieszczenia nie tylko mieszkalne, ale biurowe, gastronomiczne czy nawet przemysłowe. Każdy z tych materiałów jest inny, ale można je stosować czy to oddzielnie czy też można je stosować wspólnie, bowiem świetnie ze sobą współgrają.

Dodaj komentarz