Jak uzyskać efekt wnętrza skandynawskiego

Wnętrza skandynawskie są obecnie bardzo modne, jednak od dawna cieszą się już pewną popularnością. Przyniosła im ją niewątpliwie prostota i naturalność, tak potrzebne w nowoczesnych czasach pełnych wymyślnych ozdób i syntetycznych materiałów. Wnętrza skandynawskie charakteryzują się jasnymi barwami, przestrzenią, dużymi oknami, zwiewnymi, naturalnymi materiałami. Najczęściej wykorzystywanym materiałem zarówno do urządzenia wnętrza, jak i budowy całego domu, jest drewno. Świetne wrażenie tworzą drewniane podłogi i meble. Jeżeli więc marzy nam się dom w stylu skandynawskim, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim ten materiał. Jasne drewno cieszy się szczególnym powodzeniem, równie popularne jest także drewno barwione na biel czy szarość. Pomieszczenia powinny być przestronne i bardzo dobrze oświetlone – salon z ogromnymi oknami i wyjściem na drewniany taras to idealne rozwiązanie dla domu takiego typu. Domy skandynawskie cechuje pewne połączenie z przyrodą, co wiąże się nie tylko z naturalnymi materiałami, ale również swoistym otwarciem domu, dlatego warto pomyśleć o tarasie i balkonach. Do takiego wnętrza nie pasują syntetyczne materiały, dlatego lepiej postawić na klasyczne meble i dodatki, które mają proste linie. Prosty, drewniany stół sprawi o wiele lepsze wrażenie, niż coś nadmiernie ozdobnego. Do dekoracji wnętrza nadadzą się ładne obrazki, zdjęcia w drewnianych bądź metalowych ramkach i kwiaty w donicach, nie będą za to za bardzo pasowały wymyślne rzeźby itp.

Dodaj komentarz