Jak uzyskać efekt modnego jasnego wnętrza

Wystrojem wnętrz interesuje się obecnie coraz więcej osób. Powstaje wiele blogów na ten temat, wyławiane są inspiracje, które wiele osób chciałoby przenieść do swoich domów. Jednym z trendów, które utrzymują się na wysokiej pozycji od dłuższego czasu, jest jasne, najlepiej białe pomieszczenie. Nie chodzi tutaj jedynie o pomalowanie ścian, ale również o podłogę, meble i dekoracje. Ideałem stało się pomieszczenie, w którym dominuje biel na każdym jego fragmencie. Oczywiście nie wszystkie osoby są chętne do przeprowadzenia tak radykalnych zmian lub mają środki na to, by całkowicie odmienić dane pomieszczenie. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami takiego wystroju, możemy wprowadzić go częściowo, by zachować część jego dawnego charakteru. Białe ściany to jedna z łatwiejszych rzeczy do osiągnięcia, jednak nie są już takie łatwe w utrzymaniu. Zastanówmy się w pierwszej kolejności, czy dane pomieszczenie nadaje się dla takiego koloru. Jeśli przebywają w nim często dzieci lub zwierzęta, utrzymanie białych ścian w idealnym stanie może się okazać trudne. Jeżeli jednak nas to nie odstrasza lub wiemy, że nic nie zagraża ich czystości, możemy śmiało pomalować pokój na biało. Nie musimy też wymieniać mebli – je również możemy pomalować, jeśli tylko dobierzemy odpowiednią farbę, która nie będzie się ścierała. Podobnie można postąpić z elementami dekoracyjnymi – ramkami na zdjęcia, ramami obrazów, doniczkami itp.

Dodaj komentarz