Jak optycznie powiększyć wnętrze mieszkania?

Dziś wiele osób posiada małe mieszkania. Niestety kupno dużego mieszkania często jest dziś bardzo drogie, to samo tyczy się jego wynajęcia. Jednak przecież małe mieszkanie wcale nie musi być nudne czy niepraktyczne. Istnieje wiele sposób na to, aby ciekawie, interesująco, komfortowo oraz bardzo praktycznie urządzić małe mieszkanie. Dziś pomówimy sobie tylko o jednej rzeczy, mianowicie o tym jak optycznie powiększyć małe mieszkanie, tak aby wydawało się większe i bardziej przestronne. Po pierwsze nie zasłaniajmy okien. Niezależnie od tego czy mamy małe czy duże okna, powinniśmy zrobić wszystko, aby były one jak najbardziej widoczne, dzięki czemu do mieszkania będzie wpadać więcej światła. Postawmy więc na jakieś lekkie i jasne firanki a zrezygnujmy z ciężkich, ciemnych zasłon. Ważne jest także zadbanie o sztuczne oświetlenie. Im więcej światła będzie w naszym mieszkaniu, tym większe będzie się wydawać. Druga kwestia to odpowiednie dobranie kolory. Nie od dziś wiadomo, że barwy ciemne pomniejszają przestrzeń, zaś jasne – optycznie ją powiększają. Jeśli nie chcemy malować mieszkania na nudny biały kolor, możemy zdecydować się na nowoczesne połączenie barw – na przykład beżu i jasnej szarości, bieli i jasnej zieleni, mandarynki i beżu – pomysłów jest naprawdę bardzo dużo. Poza tym zadbajmy o to, aby mieszkanie nie było zagracone. Kupmy praktyczne, ale nie masywne meble, zrezygnujemy z dużej ilości dodatków – dzięki temu zachowamy większą przestrzeń w mieszkaniu.

Dodaj komentarz