Jak optycznie powiększa wnętrza

Optykę można wykorzystywać na naprawdę wiele rozmaitych sposobów. Możemy na przykład wykorzystywać ją do tego, aby optycznie powiększać wnętrza. Jest to naprawdę bardzo dobry pomysł, ponieważ coraz częściej jesteśmy zmuszani kupować mieszkania, które są dla nas nieco ciasne. Optyka, która zostanie dobrze wykorzystana, może sprawić, że wnętrze mieszkania, nie będzie dla nas w żaden sposób przytłaczające. Po pierwsze warto pamiętać o tym, aby wykorzystywać przestronne kolory. Są to wszystkie te barwy, które kojarzą nam się z dużymi przestrzeniami. Najlepiej sprawdza się biel, delikatny błękit oraz subtelny wrzos. Jednak ten pierwszy będzie najodpowiedniejszy. Należy pamiętać, że naszym sprzymierzeńcem są refleksy świetlne. Dlatego warto niczym nie zasłaniać okna. Jeśli jednak potrzebne nam są rolety czy żaluzje, warto wybierać nieco jaśniejsze. Jeśli nie lubimy gołych okien, zamiast firanek warto jednak powiesić makarony okienne, ponieważ optycznie nie zabierają tyle przestrzeni, a nieco nawet wydłużają wnętrze. Pamiętajmy, że warto wybierać meble bez witryn i odsłoniętych półek. Jednak mile widziane są na przykład lustra: na meblach, na ścianach. Powinniśmy pamiętać, że szklane dodatki i mebelki również mogą się przydać. Na przykład szklany stolik, szklana lampka, szklany wazon. Jeśli nie przepadamy za kruchym szkłem, można postawić na materiał typu pleksi. Unikajmy mnóstwa matowych tkanin.

Dodaj komentarz