Jak optycznie pomniejszać wnętrza

Nie zawsze jest tak, że posiadamy takie mieszkanie jakie nam się wymarzyło. Czasem jest ono zbyt małe, innym razie jakoś tak się układa, że stajemy się posiadaczami zbyt dużego domu. Każdy z nas ma inne potrzeby i inne wyobrażenia o idealnym domu. W związku z tym powinno być tak, aby można było dostosować jednak nasz dom do naszych oczekiwań. Jeśli wnętrze jest za duże, można wykorzystać kilka trików, które pozwolą sprawić, aby było ono optycznie nieco mniejsze. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na okno. Warto upiąć przy nim kilka warstw firan i otoczyć boki pięknymi, ciężkimi kotarami. Dzięki temu nie będzie wpadało zbyt dużo światła. Następnie zwróćmy uwagę na to, aby stosować ciemniejsze kolory, raczej w ciepłych odcieniach. Na przykład na ścianie zamiast bieli może pojawić się kolor żółty, pomarańczowy albo brzoskwiniowy. Można także wybrać jasny brąz lub beż jeśli o meble chodzi. Warto pamiętać również o tkaninach, zwłaszcza tych matowych. Dywany, nakrycia, serwetki i obrusy działają na nasza korzyść. Wystrzegajmy się jednak na przykład lustrzanych i szklanych dodatków. Nie kupujmy mebli również z chromowanymi nóżkami, klamkami czy podłokietnikami, ponieważ działają one podobnie do lustra. Wszelkie refleksy powiększą zamiast pomniejszyć. Niech aneks wypoczynkowy będzie obity lub chociaż okryty jakąś matową tkaniną. Ekologiczna skóra lub skóra naturalna za bardzo się błyszczy.

Dodaj komentarz