Jak dobrać barwy

Zasadniczo dobieranie kolorów nie jest bardzo trudne. Trzeba po prostu nieco poobserwować i potem stworzyć z naszych obserwacji zasady, jakie można wykorzystać. Po pierwsze powinniśmy pamiętać, żeby najpierw sięgnąć do magazynów, które traktują o wystrojach wnętrz, przejrzeć fotografie w katalogach ze sklepów z meblami albo po prostu zajrzeć do Internetu jak wyglądają już ukończone aranżacje. W ten sposób można wypisać sobie jakie kolory zostały wybrane do tego typu aranżacji. Zapisujmy je w takiej kolejności, w jakiej odpowiada ich ilość, czyli którego koloru w pokoju jest najwięcej. Na przykład jeśli meble wypoczynkowe są białe, meble drewniane są czarne, a ściany są błękitne oraz pokój posiada błękitne dodatki zapisujemy: niebieski, biały i czarny. Jeśli wnętrze posiada trzy ściany różowe, jedną żółtą, białe meble i kilka różowych i żółtych dodatkowy piszemy: róż, żółć i biel. Na pewno już widzimy regułę. W związku z tym jeden kolor intensywny pasuje do dwóch stonowanych, a dwa intensywne do jednego stonowanego. Możemy jednak także mieszkać ze sobą kilka stonowanych barw, na przykład nawet cztery i nasza sypialnia może wyglądać tak, że posiadamy w niej jasnobrązową szafę, takie samo łóżko, do tego dodamy białe ścianę, czarną podłogę oraz szare zasłony, szarą pościel i szarą narzutę na łóżko. Stonowane kolory do czterech można łączyć dość dowolnie. Intensywne dobierajmy maksymalnie dwa i przełammy stonowanym lub dwoma.

Dodaj komentarz