Główny temat w wystroju

Każdy z nas jest indywidualną jednostką. Co za tym idzie, każdy również inaczej widzi mieszkanie lub dom swoich marzeń. Każdy z nas powinien jednak pamiętać o tym, że głównym tematem naszej aranżacji może być dosłownie wszystko. Załóżmy więc dwa tematy. Pierwszym niech będzie nasze zainteresowanie muzyką, a drugą podróże. Pierwszy temat naprawdę łatwo jest zobrazować. Zaplanujmy czy chodzi nam o całe mieszkanie czy tylko na przykład o salon. Załóżmy, że o całe mieszkanie. Już w przedpokoju można namalować w ciekawy sposób pięciolinie oraz nuty na niej. Pięciolinia może być proste, może też posiadać bardzo ciekawe wywijasy. W salonie warto postawić na przestrzeń. Możemy zakupić gramofon, pianino i ustawić je w salonie jako nie tylko ozdobę, ale jako przedmioty naszego codziennego użytku. Warto na ścianie namalować od szablonu sylwetkę człowieka, który tańczy, na przykład baletnicę. Gdzieś w kąciku pokoju albo nad sofą można namalować od szablonu ulubiony cytat dotyczący muzyki. W sypialni zaś możemy na przykład na suficie podwiesić kilka zniszczonych płyt winylowych oraz powiesić na ścianie fotografie z koncertów, występów. Mieszkanie, które ma odwzorowywać zamiłowanie do podróży po świecie musi być różnorodne. Możemy do salonu wstawić orientalną sofę przypominająca hinduski dom. Możemy również dobrać masywną, żłobioną szafę w tym stylu, a wszystko podkreślić kolorowymi poduszkami, dywanami i zasłonami. Sypialnia może nam przypominać Afrykę, kuchnia Amerykę Południową, Przedpokój Europę. Wiele zależy od wyobraźni.

Dodaj komentarz