Efekt wiejskiego domku

Wiele osób marzy o tym, by zamieszkać na wsi. O dziwo nie chodzi wcale o wybudowanie dworku na osobności, ale o prosty domek, który idealnie wpasuje się w wiejski krajobraz i zaspokoi potrzeby spokojnego życia. Można uzyskać efekt takiego domku na kilka sposobów, w zależności, jakie mamy potrzeby. Jeżeli chcemy, by nasz wiejski domek ładnie wpisywał się w otoczenie, ale nie chcemy rezygnować z nowoczesnych wygód, możemy stworzyć coś pierwotnego z zewnątrz, ale współczesnego w środku. Można również w pełni postawić na klasykę i stworzyć dom, który będzie zarówno prosty, jak i wygodny, zyskując w ten sposób niesamowity klimat spokoju i sielanki. Oba sposoby można zrealizować zarówno kupując gotową już posiadłość w tym stylu i wyremontować ją według uznania, lub zbudować dom od podstaw. Cechami takiej budowli powinien być spadzisty dach, niezbyt wiele kondygnacji – maksymalnie jedna plus poddasze, jednak najczęściej jest to jednak parter plus poddasze. Dominować powinny naturalne materiały, czyli drewno i kamienie. Efekt wiejskiego domku uzyskamy także za pomocą takich szczegółów, jak drewniany płot, okiennice czy donice na kwiaty zawieszone pod oknami. Obfitość roślinności jak najbardziej sprzyja efektowi wiejskiemu domku, zadbajmy więc o bujny ogród. Nie powinien on być jednak uporządkowany – najlepiej w takim miejscu sprawdzą się byliny. Drzewa owocowe oraz ogródek warzywny i ziołowy świetnie wpasują się w klimat takiego domu.

Dodaj komentarz