Domowa sauna sposobem na chandrę

Jeśli często czujemy się przemęczeni, jesteśmy zestresowani i szukamy niekonwencjonalnego sposobu na odprężenie- pomyślmy o domowej saunie (niezbędny jednak będzie kąt, do montażu specjalnej kabiny i natrysków). Ściany i sufit we wnętrzu naszej sauny, powinny być wykonane z drewnianych elementów, najlepiej nadaje się tu świerk, jodła, osika i cedr. Pomiędzy ścianami, a materiałem wykończeniowym, powinniśmy umieścić wełnę mineralną, która skutecznie ogranicza przedostawanie się ciepła na zewnątrz i skraca czas nagrzania się sauny. Podłogę z kolei trzeba włożyć specjalnymi aluminiowymi elementami, na których stanie sauna. Dobierając ławki i siedziska, powinniśmy pamiętać, żeby były one z drewna, które mało się nagrzewa. Drzwi naszej kabiny powinny być wykonane z hartowanego szkła, z drewnianą ramą i uchwytami. Najlepiej, by otwierały się na zewnątrz, gdyż to ograniczy ulatnianie się pary z sauny. Teraz trzeba wybrać jeden z dwóch rodzai pieców- elektryczny, lub na drewno. Te pierwsze są tańsze, wygodniejsze w obsłudze i mniej kłopotliwe w montażu. Piece na drewno są najczęściej koniecznością- gdy nie ma możliwości podłączenia energii elektrycznej. Wymagają one jednak kominowego ujścia, co nie raz może przysporzyć wielu problemów. Decydując się na saunę w domu, pomyślmy również o odpowiednim oświetleniu i odpływie wody. Nie wolno nam zapomnieć o niezbędnym systemie wentylacji, który gwarantuje wpływanie świeżego powietrza.

Dodaj komentarz