Dom pełen magii

Nie każdy posiada dom, który wręcz emanuje magią. Wiele jednak zależy od naszego własnego usposobienia. Nie każdy chce posiadać taki dom z duszą, ponieważ może on naszym zdaniem wymagać więcej pielęgnacji i więcej zachodu niż na przykład wnętrze nowoczesne, minimalistyczne. Po pierwsze faktycznie może być tak, że będzie trzeba nieco mebli odrestaurować, a to dlatego, że nie zawsze będziemy w stanie kupić nienaruszone antyki. Czasem warto poszukać właśnie nieco naruszonych przez czas mebli na aukcjach internetowych, na targach staroci czy też w zwykłych komisach. Naszym zdaniem wtedy będzie zeszlifować lakier, pokryć szafę nowym kolorem, jeśli chcemy oraz na nowo położyć warstwę nienaruszonego lakieru. Takie meble z duszą i magią to właśnie egzemplarze, które posiadały już swoich właścicieli przedtem. Wchodząc do domu z klimatem, ma się wrażenie, że każdy meble chce nam wyszeptać inną historię. Warto pamiętać, że aby takie wnętrze z dusza uzyskać, nie trzeba wcale posiadać całego asortymentu właśnie w stylu staroci. Można wybrać kilka mebli nowoczesnych, które wpasują się we wnętrze. Na przykład biały narożnik, którego rogi są pozaokrąglane oraz obity jest matowym materiałem na pewno nie zepsuje kompozycji ze starych, masywnych i drewnianych mebli. Taki dom z dusza wymaga często dbania o eksponaty czy o stare meble, ale na pewno warto się tego podjąć, bo efekt jest na pewno niesamowity.

Dodaj komentarz