Dodatkowe dekoracje ścian

Tapety czy farby same w sobie mogą być dekoracją ścian w pomieszczeniach w domu. Jednak dekoracje te możemy także wykonać na wiele różnych innych i ciekawych sposobów. Przykładowo w jednym pomieszczeniu możemy połączyć zarówno farbę na jednej ścianie jak i tapetę z ciekawym wzorkiem na drugiej ścianie. Dzięki temu wygląd pomieszczenia będzie o wiele bardziej ciekawy niż w przypadku położenia jednolitej tapety lub jednego koloru farby na wszystkich ścianach. Ciekawym pomysłem może być również położenie na jednej ze ścian dużej fototapety. Jest to swego rodzaju ogromnej wielkości plakat, który może przedstawiać na przykład pejzaż natury, ujęcie miasta czy inne temu podobne. Jeśli zdecydujemy się na fototapetę na jednej ze ścian, cała ich reszta powinna zostać pomalowana na jeden kolor, aby całość wyglądała harmonijnie i była stonowana. Ściany można również udekorować poprzez naklejenie na nie specjalnych naklejek. Najczęściej można spotkać się z naklejkami welurowymi. Możemy połączyć na ścianie kilka rodzajów takich naklejek tworząc ciekawe mozaiki i kształty. Jest to rozwiązanie, które przykuwa wzrok i dodaje wnętrzu charakteru. Poprzez dobór kształtów naklejek możemy w bardzo łatwy sposób spersonalizować wnętrze pomieszczenia – przykładowo jeśli uwielbiamy zwierzęta, możemy umieścić na ścianach naklejki w kształcie ptaków, słoni, żyraf itd. Podobnie postępujemy w przypadku innych zainteresowań.

Dodaj komentarz